Vitajte na stránke!

Srdečne Vás vítam na  web stránke našej materskej školy.
Naša MŠ je situovaná na sídlisku SNP, ktoré je postavené v údolí Strážovskej hornatiny a strážené vysokým vrchom Manín.
MŠ je šesťtriedna plnoorganizovaná škola pre deti   v od 2 do 6 rokov a detí s odloženou školskou dochádzkou. Kolektív MŠ je 24-členný. Výchovno - vzdelávaciu činnosť zabezpečuje 13 kvalifikovaných učiteliek, z toho dve na elokovanom pracovisku. Prípravu jedál zabezpečujú 4 kuchárky, z toho 1 v Praznove,školské jedálne riadia vedúce  školskej jedálne.   Od 1. 7. 2012 sme právny subjekt, naším zriaďovateľom je Mesto Považská Bystrica. Budova na ulici A. Grznára je 5-triedna, s vlastnou kuchyňou, práčovňou  a veľkým školským areálom. Poskytuje celodennú  výchovno-vzdelávaciu  starostlivosť. V budove elokovaného pracoviska v Praznove  sa nachádza 1 trieda pre deti  vo veku 3-6 rokov. Má samostatnú kuchyňu a takisto poskytuje celodennú  výchovno-vzdelávaciu  starostlivosť.

Náš kolektív pedagogických pracovníkov si uvedomuje, že výchovno-vzdelávacie výsledky detí sa nedosahujú iba tým, že deťom sa sprostredkováva obsah výchovy a vzdelávania. Výsledný efekt ovplyvňuje aj správanie, postoje a hodnotový systém učiteliek, a osobnosť dieťaťa sa môže účinne rozvíjať len v súvislosti s neustálym rozvojom vlastnej osobnosti pedagóga.

Dominantnou úlohou a cieľom  našej MŠ je, aby deti rozprávali s radosťou o zážitkoch v MŠ.   Popri postupnom  plnení výchovno-vzdelávacích  cieľov partnerským a humánnym prístupom   pedagogických a ostatných zamestnancov, sú  pre nás na prvom  mieste vždy  šťastné, usmiate, zdravé, tvorivé a vzdelané deti.

„Deti milujú toho, kto ich miluje;

a kto nemôže milovať, veľmi málo dosiahne pri výchove.“

Mgr. Martina Rosíková