Projekt - Dopravné ihrisko

stiahnuť.jpgDSC06574.JPG

DSC06597.JPG

DSC06599.JPG

Cieľom projektu ,,Pozor červená" bolo  vybudovanie funkčného dopravného ihriska v priestore areálu materskej školy. Umožniť tak deťom získavať vedomosti jednoduchými ukážkami praktických situácií v bezpečnom prostredí dopravného ihriska v areáli školského dvora. Pomocou vzdelávacích aktivít budeme utvárať elementárne poznanie o fungovaní dopravy s prepojením na dopravno-edukačnú aktivitu na tému „Na ceste nie si sám“. Pripravíme naše deti na budúci samostatný a zodpovedný pohyb na bicykli v cestnej premávke. Popri utváraní návykov bezpečného správania sa je potrebné zameriavať sa na to, aby sa deti naučili pohybovať a hrať sa vo vonkajších priestoroch, ktoré sú pre ne určené a bezpečné. Pomocou vzdelávacích aktivít na ihrisku si deti prakticky uplatnia získané skúsenosti z oblasti dopravy, čím môžeme prispieť k zníženiu počtu dopravných nehôd zapríčinených deťmi. Ihrisko bude vybavené bicyklami, kolobežkami a odrážadlami pre rozvoj koordinácie.V marci 2018 p. riaditeľka Mgr. Martina Rosíková vypracovala projekt ,,Pozor červená“ a poslala do  Nadácie Volkswagen Slovakia. Projekt bol hodnotiacou Komisiou vybratý a Nadácia Volkswagen Slovakia náš projekt podporila sumou 3000 €. Dopravné ihrisko bolo vybudované z finančných prostriedkov Občianskeho združenia pri materskej škole A. Grznára1444v Považskej Bystrici (2 % a akcie MŠ ako Majáles a Vianočné trhy)  a výstavbu okrem Nadácie Volkswagen Slovakia  Grantovým programom Bezpečne na cestách  ešte podporil Continental Matador Truck Tires s.r.o.  a Continental Matador Rubber, s.r.o. Púchov  a PSL a.s. Považská Bystrica  a  firmou Sates.Pri realizácii pomohli aj niektorí oteckovia a to Ľudovít Švirec a Ján Sovík farbou aj maľovaním stredových čiar a Miroslav Tomášek zakúpil na Slávnostné otvorenie pre deti v MŠ  odrážadlo.Sme jediná MŠ v Považskej Bystrici ktorá môže denne využívať vlastné dopravné ihrisko takejto veľkosti so zabudovanými dopravnými značkami na výchovu a vzdelávanie chodcov, cyklistov a vodičov. Slávnostne sme ho otvorili za prítomnosti predstaviteľov Mesta Považská Bystrica, dopravnej polície a sponzorov.

Na dopravnom ihrisku sa deti pravidelne striedajú podľa dohodnutého rozpisu